Certyfikaty Certyfikaty

Certyfikaty

Certyfikaty

Nadleśnictwo Grodziec posiada dwa certyfikaty FSC i PEFC

 

 

Certyfikat FSC ®oznacza, że lasy RDLP Poznań są zarządzane zgodnie z międzynarodowymi standardami ochrony środowiska, poszanowaniem wartości społecznych miejscowej ludności oraz jednoczesnym zachowaniem równowagi między zasadami ekonomicznego prowadzenia gospodarki leśnej a utrzymaniem trwałości ekosystemów leśnych.

FSC®  – Forest Stewardship Council ® to międzynarodowa organizacja promująca odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi świata. Skupia ona właścicieli i zarządców lasów, organizacje społeczne i przyrodnicze, firmy przetwórstwa drzewnego i papierniczego, sieci handlowe i osoby prywatne dla których ważna jest odpowiedzialna gospodarka leśna.

Więcej o fsc na stronie https://ic.fsc.org/
 

Certyfikat nadawany jest na 5 lat, w czasie których przynajmniej corocznie jednostka certyfikująca sprawdza zgodność postępowania certyfikowanego ze standardami systemu FSC

W 2013 roku na terenie RDLP w Poznaniu miał miejsce audyt wznawiający, w efekcie którego otrzymaliśmy certyfikat  o numerze SGS-FM/COC-0004323. Certyfikat FSC o numerze SGS-FM/COC-004323  jest ważny od 10 kwietnia 2013 roku do 09 kwietnia 2018 roku.

"Jeżeli kupujemy produkty drewniane oznaczone certyfikatem FSC możemy mieć pewność, że pochodzą one z lasu zarządzanego zgodnie z dobrem przyrody i dobrem żyjących na jego terenie społeczności".PEFC Council - (Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej) jest niezależną, pozarządową organizacją non-profit, założoną w 1999 roku. Głównym celem jest promocja trwale zrównoważonej gospodarki leśnej przez certyfikację wykonywana przez jednostki niezależne.

"PEFC dostarcza mechanizm potwierdzający, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną."

 

Tutaj można zapoznać się z dokumentacją PEFC http://www.pefc-polska.pl/o-pefc-../dokumenty
 

 


 

Materiały do pobrania


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Weekend z pół ceny w Nadleśnictwie Grodziec

Weekend z pół ceny w Nadleśnictwie Grodziec

w dniach 5 -7 października 2018 roku będzie można skorzystać z bazy noclegowej Nadleśnictwa Grodziec za połowę ceny.

Nadleśnictwo Grodziec jest partnerem gólnopolskiej akcji promocyjnej POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY, organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jest to kampania do której podmioty posiadające w swojej ofercie atrakcje turystyczne zgłaszają swoje propozycje, a turyści – korzystają z nich w obniżonych cenach. Tej jesieni będzie to weekend 5-7 października.

Lubisz weekendowe wyjazdy?

Dzięki akcji skorzystasz z  naszej oferty edukacyjnej i turystyczno-rekreacyjnej w wyjątkowych cenach – niższych aż o 50%. Akcja jest dla każdego, wystarczy zarezerwować ofertę poprzez strone internetową akcji:

 https://www.polskazobaczwiecej.pl/strefa-turysty

(sprzedaż ofert rozpocznie sie 19 wrzesnia 2018 roku).

Więcej na temat akcji: https://www.polskazobaczwiecej.pl/strona-2

Zapraszamy do przejrzenia zakładek turystyka i edukacja na naszej strony internetowej oraz wzięcia udziału w akcji.

Darzbór!